Po raz pierwszy w historii polskiej fonografii doczekaliśmy się studyjnego nagrania słynnego oratorium Mesjasz Jerzego Fryderyka Haendla (1741) z udziałem instrumentów z epoki. Nagrania dokonał zespół La Tempesta, wydawcą jest zaś Stowarzyszenie Musica Humana. To nie tylko pierwsze polskie nagranie, ale i fenomen w skali światowej – partie solowe wykonuje tu aż 15 śpiewaków! Album ukazał się tuż przed świętami Bożego Narodzenia 2020, można go nabyć pod adresem https://zrzutka.pl/jhhjvd Polecamy tekst Łukasza Warzechy poświęcony temu projektowi:

https://tygodnik.polsatnews.pl/news/2020-11-14/mesjasz-w-czasach-zarazy/?fbclid=IwAR3hTZB7bDnzFdDxUab9-29OR02e7vSHoJdgzl_leRlJLkVHYDd0MsA8TWY

 
Recenzja albumu ukazała się na blogu Doroty Szwarcman:
 
https://szwarcman.blog.polityka.pl/2020/12/28/mesjasz-z-bebnami/?fbclid=IwAR2EeyAA4yc9ejXuLx8C_pLmSku7DgB46vIKLfseaDn7E-fomDtON0Ss83w
 
     
 
 
Mecenasem projektu nagrania oratorium Mesjasz jest firma ENERGOINFO.PL - serdecznie dziękujemy!

ENERGOINFO.PL doradza instytucjonalnym odbiorcom energii elektrycznej, ciepła sieciowego, gazu ziemnego i paliw płynnych najlepsze rozwiązania w relacjach z przedsiębiorstwami energetycznymi. Specjalizuje się w optymalizacji kosztów zakupu energii oraz usług jej dystrybucji.

Klientami ENERGOINFO.PL, działającego od 2008 r., są sieci sklepów, przedsiębiorstwa komunalne, zakłady produkcyjne czy firmy usługowe o różnej wielkości i skali rozproszenia. Najmniejszym klientem ENERGOINFO.PL pod względem zużycia energii jest jeden z warszawskich teatrów. Ma pięć punktów poboru energii i zużywa ok. 270 MWh energii elektrycznej rocznie. Największym jest producent sprzętu AGD – ma trzy punkty poboru energii i roczne zużycie przewyższające 255 GWh. Największej liczby punktów poboru – ponad 8000 - dotyczył projekt optymalizacji kosztów zakupu usług dystrybucji energii elektrycznej zrealizowany dla jednej z firm telekomunikacyjnych. ENERGOINFO.PL obsługuje również jednostki samorządu terytorialnego, którym pomaga w przygotowywaniu i przeprowadzaniu przetargów publicznych na zakup energii, ciepła lub gazu.

Warto zwrócić szczególną uwagę na projekty optymalizacyjne ENERGOINFO.PL. Zamiast ograniczać inwestycje czy zmniejszać pensje pracowników, lepiej poszukać oszczędności w kosztach utrzymania obiektów. Można płacić mniej nie tylko za ciepło, gaz i energię elektryczną, ale też za ich dostawy. Oszczędności uzyskuje się już w trakcie obowiązywania aktualnych umów.

Ile konkretnie można zaoszczędzić? Oto przykłady z praktyki ENERGOINFO.PL: hotel - 20% oszczędności na zakupie gazu, wodociąg - 799 tys. zł oszczędności na zakupie energii elektrycznej, spółka ciepłownicza - 15% na kosztach dostaw energii elektrycznej, firma logistyczna - 525 tys. zł na dostawach energii elektrycznej, mleczarnia - 77 tys. zł na dostawach energii elektrycznej. Na witrynie www.ENERGOINFO.PL dostępne są referencje.

Kontakt:

www.ENERGOINFO.PL

www.facebook.com/ENERGOinfo.POLSKA

ENERGOINFO.PL jest mecenasem Fundacji „Nauka i Sztuka” (www.NiSz.org.pl).

 

 
 

Zespół La Tempesta

Association Musica Humana

Login Form